111

 

111 úprav. Přesně tolik je jich možno provést na obleku „Made To Measure„. Výsledkem je dokonalý, kompletní kus.

Pokud stále váháte, jestli navštívit salon a prožít neopakovatelnou zkušenost s výběrem oděvu přesně podle vašich představ, čtěte dále.

Podrobně si představíme celý proces vzniku obleku metodou „Made To Measure“.

Můžeme začít?

Začíná to návštěvou salonu

Vyhraďte si asi hodinu a půl.

Metoda „Made To Measure“ totiž vyžaduje pouze jedno setkání v salonu nebo ve vaší firmě, na kterém se uskuteční vše potřebné. Co všechno je potřeba během tohoto času stihnout?

vyroba1

Výběr materiálu

Zcela zásadní volba. Doporučujeme předem zapřemýšlet nad tím, kam oblek budete nosit a jak často.

Barva by také měla zapadnout mezi ostatní kousky vašeho šatníku, abyste mohli následně úspěšně kombinovat nový kus s již zaběhlou rotací košil, bot, pásků a kravat.

Nelekejte se několika stovek látek ve vzornících Reda, Scabal, Dormeuil, Loro Piana, Holladn & Sherry nebo Ermenegildo Zegna. Zkušený fashion consultant vám ochotně pomůže výběr zúžit.

Volba designu

Tady začíná ta pravá legrace.

Protože obleky „Made To Measure“ vznikají na základě již předdefinovaného střihu, který se následně upravuje, je třeba nejprve zvolit tento původní střih. K dispozici máme tři obecné varianty střihů:

  • volnější anglický střih
  • užší standardní evropský
  • italský ultra slim

Všechny tyto střihy jsou v salonu k dispozici jak ve všech standardních velikostech, tak v prodloužených i zkrácených délkách. Po nalezení správné velikosti následuje samotné měření.

Přímo na míru

V momentě, kdy máte na sobě unifikovaný oblek odpovídající vaší velikosti se projeví odchylky od „normy“.

Opět přichází na řadu zkušenosti našich fashion consultantů, kteří pomocí několika desítek dodatečných měření ladí oblek k dokonalosti. Široké díly se zužují, vyštíhlují, upnuté se zase rozšiřují. Posunují se švy, zkracují nebo prodlužují rukávy, nohavice i délka saka. Celkem máme k dispozici již zmíněných 111 alternací, konkrétně:

  • 58 u saka
  • 32 u kalhot
  • 21 u vesty
vyroba13

Detaily dělají celek

Tu největší práci máme za sebou. Zbývá vybrat detaily, které dotvoří originální vzhled vašeho nového obleku.

Vybírat můžete z několika typů klop, kapes, zakončení rukávů, nohavic, barevného prošívání nebo vlastní výšivky, monogramu.

Tím vaše návštěva salonu končí, řádově za 3 týdny se můžete těšit na váš nový Made to Measure oblek.

Hurá do výroby

Celý proces od měření po dodání obleku se díky novým technologiím výrazně urychlil. Díky vlastním interním softwarům, které jsou napojeny do jednotlivých fází výroby, můžeme odeslat potřebná data prakticky odkudkoliv.

Naše mateřská společnost MF Reece ČR s.r.o. je zároveň výrobcem průmyslových šicích strojů. Výroba tak probíhá na tom nejlepším, co je aktuálně technologicky dostupné.

Digitální doba

Míry a ostatní data jsou pomocí softwaru odeslána do dílny v Prostějově, kde probíhá jejich další zpracování.

Pomocí systému CAD je vytvořen váš unikátní digitální střih, který je následně odeslán na stříhárnu.

Všechna data zůstávají uložena v interním systému, takže není třeba docházet na měření pokaždé, když se rozhodnete pořídit si nový kousek. Jednoduše zavoláte nebo se zastavíte vybrat materiál, popřípadě změníte pár střihových detailů. To vše samozřejmě za předpokladu, že se vám od posledního měření výrazně nezměnily míry.

vyroba4

Pod jehlou

Po samostatném vystřihnutí látkových a podšívkových dílů je všechno připraveno.

Jednotlivé kusy jsou kompletovány ručně a s největší péčí. V průběhu šití prochází oblek pravidelně kontrolou kvality, celkem 3x za celou dobu výroby. Zbývá přišít poslední detaily, knoflíky a oblek odeslat na žehlírnu. Po finálním žehlení technik provede ještě jednu důkladnou výstupní kontrolu a vše je připraveno na velké finále – zkoušku a předání.

5DA_9796_1

Nejlepší volba

Obleky šité metodou „Made To Measure“ jsou ideální prakticky ve všech směrech. Sedí výrazně lépe, než konfekční kousky z velkovýroby a stojí řádově polovinu toho, co obleky bespoke.

Zároveň platí, že „Made To Measure“ oblek z dobrého salonu je kvalitnější, než bespoke z toho průměrného.

Tak dvakrát měřte… anebo raději ještě vícekrát 🙂

 

“Kreativita krejčího je stejně důležitá, jako ta básníkova.”