blacktie

 

Tak jako každý rok se plesová sezóna neúprosně blíží. Velká část Čechů ale stále neví, jak se na tuto mimořádnou událost obléct. Existuje však několik dress codů a pravidel, které by měl dodržovat každý účastník daného plesu či události.

Každá společenská akce má jasně psáno, jaký dress code na danou příležitost zvolit. Někdy tuto informaci najdete na pozvánce, jindy vám tuto informaci někdo včas řekne. Máte ale přehled, jak se daný dress code liší? Narazit můžete například na white tie, black tie, creative black tie, semi formal, dressy casual, smart casual nebo coctail.

Co si obléct na formální ples, galavečer a koncert v opeře?

Častým požadavkem formálních plesů, galavečera či koncertu v opeře je právě dress code black tie. Na první pohled si určitě říkáte, že bude stačit „černá kravata“, ale není tomu tak. Na kravatu okamžitě zapomeňte. Obléct si můžete klasický smoking nebo smoking s ostrou či šálovou fazónu a motýlka. A i když to bude možná na první pohled vypadat složitě, muži si tento dress code doslova zamilují.

S klasickým smokingem rozhodně neurazíte

Většina mužů dává přednost právě smokingům. Je známo, že smokingy patří k nejreprezentativnějším společenským oděvům, a tak si můžete být jisti, že s touto volbou rozhodně nešlápnete vedle.

Pokud se rozhodnete pro smoking, nezapomeňte si k němu obléct bílou košili s krytým zapínáním, černého motýlka a černé kalhoty s lampasy. Uvidíte, že na první dojem budete na okolí působit jako skutečný gentleman, který ví, co se hodí do společnosti.

bernhardt_02

 

Smoking s šálovou či ostrou fazonou je synonymem luxusu

Chcete alespoň trošku vybočit z řady a obléct si něco úplně jiného, než budou mít ostatní? Nechte si ušít smokingové žakárové sakošálovou či ostrou fazonou a lesklými klopami na míru. Nejen že budete mít jedinečný kousek, který skvěle padne, ale také si můžete být jisti kvalitním zpracováním. I v tomto případě nezapomeňte zvolit bílou košili s krytým zapínáním, černého motýlka a černé kalhoty s lampasy.

Stejně jako muži by se i ženy měly do společnosti vhodně obléct. Na tyto události se nehodí krátké šatičky či jiné vyzývavější kousky.

Nevhodně zvolený outfit může být spíše na škodu

Záležet si dejte i na obuvi. K výše zmiňovaným outfitům se nejlépe hodí černé lakýrky a černé ponožky, které dovedou celý outfit k dokonalosti.

V případě špatně zvoleného outfitu se může stát to, že vás nepustí do společnosti a vy zůstanete stát venku.

Chcete oslnit skvěle padnoucím smokingem na míru?