trendy-zima

Pro mnohé je zima nejhorším ročním obdobím, pro jiné je to naopak období, kdy mohou vytáhnout elegantní kabáty doplněné o stylové módní doplňky, které na první pohled doopravdy zaujmou. Pokud si se zimními trendy nevíte rady, nezoufejte. Poradíme vám, jak i v mrazivých dnech vypadat jako skutečný gentleman.

Nadčasový a stylový kabát

Při pátrání po tom pravém můžete narazit na kabáty různých materiálů, délek– dlouhý, středně dlouhý, a kabát do pasu a stylů zapínání – jednořadé či dvojřadé zapínání.

Pokud už se do výběru kabátu pustíte, je také velmi důležité dbát na to, jakou velikost zvolíte. Je potřeba, aby byl kabát opravdu na tělo. Nevhodná velikosti kabátu bude působit jako nevkusný plandající kus látky, který vaše okolí rozhodně nezaujme.

Opačný případ je tzv. overcoat, kabát, který se nosí na oblekové sako. Ten by měl být naopak o číslo větší, aby oblek pod ním nepomačkal.

hassi52362-3

 

Nechte si ušít kabát na míru

Pokud se chcete vyhnout veškerému stresu, je nejlepší volbou nechat si ušít kabát na míru a svěřit se do rukou odborníků, kteří vám poskytnou veškerou péči a ochotně vám se vším poradí. Díky tomuto získáte originální kousek, který nikdo ve vašem okolí mít nebude. Zvolíte si materiál a veškeré detaily, které dovedou váš kabát k dokonalosti – styl kapes, klopy, kapsy, ukončení rukávů i knoflíky.

V tomto případě je třeba počítat s tím, že kabát nebude hotový hned – hotovým kabátem se budete nejdříve pyšnit do 3 týdnů po uskutečnění měření.

Úzké kalhoty a kožené kotníkové boty či polobotky

Hitem letošní sezóny jsou zase slimky, úzce střižené džíny či kalhoty kombinované s koženými kotníkovými botami či zajímavými polobotkami. Pokud raději preferujete širší džíny či kalhoty, zkuste je ohrnout. I když tato kombinace může na první dojem vypadat jako kombinace vhodná pro mladistvé, není tomu tak. Být šik totiž můžete být v jakémkoliv věku.

paolo

 

Barevná šála a čepice

Vhodně zvolený kabát si žádá svého parťáka v podobě šály a čepice. Možná myslíte, že tato kombinace bude působit nevkusně, ale mýlíte se. Stylový, a hlavně propracovaný kabát bude s čepicí a šálou tvořit nerozlučnou dvojku.

V chladných zimních dnech doporučujeme volit bavlněné šály a čepice v tlumených barvách, jejichž odstín není velmi výrazný. Úžasnou kombinaci tvoří například hnědá, khaki a šedá.

Odvážnější z vás se naopak mohou pustit do výraznějších barevných odstínů - oranžové, bordó nebo tyrkysové. Mezi trendy se také nenápadně vracení čepice s bambulí.

girl-923906_1280

 

A jedna dobrá rada na závěr. Myslete také na to, že ženu nic neokouzlí více, než skutečný gentleman, který působí sebevědomě a ví, co slušivého si v zimě obléci 🙂

Máte zájem o něco slušivého do mrazivých dní?