chinos na míru


Poctivý materiál, pohodlí i jistá dávka ležérní elegance. To všechno spojují dohromady klasické plátěné kalhoty s pěti kapsami, běžné známé jako chinos.

Lekce historie

První chinos byly vyrobeny v půlce 19. století. Jak jinak, než pro vojenské účely, konkrétně pro kolonizátorské armády Francie a Velké Británie, které podnikaly své výpravy do teplejších krajin, zejména Afriky a Asie. Hlavním požadavkem tak byly pohodlné kalhoty z lehkého a vzdušného, avšak pevného materiálu s praktickými kapsami. Volba padla na hrubou bavlněnou tkaninu. Kvůli maskování byly užívány zejména zemité, zelenkavé, béžové a světle hnědé tóny, které jsou s klasickými chinos spojovány dodnes.

Jak nosit chinos dnes

Díky své pohodlnosti a všestrannosti jsou chinos ideální volbou pro business casual pátky, odpolední procházky parkem nebo víkendové výlety či pikniky.

Klasické tlumené barvy zaručují jednoduché párování s ostatními kusy v šatníku. Poslední dobou se ale stávají trendy výraznější barvy – červená, oranžová, lososová, žlutá nebo výrazně zelená. Ty je možné sladit s ostatními výraznými prvky, například podšívkou blazeru, kapesníčkem, večerním šátkem nebo jiným doplňkem.

Střihově se z původně širokých vzorů staly úzce střižené, avšak stále pohodlně padnoucí kalhoty, které i na pohled vzbuzují pocit pohodlí a ležérnosti. Moderní varianta má celkem 5 kapes – dvě s bočním přístupem, dvě všité vzadu se zapínáním na knoflík a zpravidla jednu malou, vepředu vpravo nahoře. Pojmou tak stejné množství drobností, jako klasické džíny.

SS2015_09 SS2015_14

Chinos na míru

Pokud se ve svých chinos chcete cítit opravdu pohodlně nebo se vám nabídka konfekčních vzorů nezdá dostatečně široká, doporučujeme nechat si je ušít na míru.

Stejně jako u ostatních kusů oděvů Bernhardt, můžete i u „made to measure“ chinos vybírat z bohaté palety těch nejkvalitnějších materiálů, zhruba 30 barevných variant, vzorovaných podšívek a samozřejmě také vhodně ladících knoflíků. Tak hurá do toho 🙂

Zastavte se u nás v salonu Bernhardt nebo se objednejte na měření online.

“Udělejte smělý krok k ještě pohodlnějšímu outfitu.”