sako light


Přicházejí dny, kdy bychom nejraději odhodili šaty do skříně, natáhli šortky, obuli žabky a vydali se vstříc prázdninovým dobrodružstvím, samozřejmě se sklenkou lahodného mojita v ruce.

Co když ale povinnost zavolá, a je třeba dodržet patřičnou úroveň formálnosti?

Všechno je to o materiálech

Pokud chcete vypadat k světu na obchodní schůzce nebo v kanceláři, saku se zřejmě nevyhnete.

Nemusíte se ale červenat a potit v hrubším kousku, jehož úlohou bylo zahřát vás v chladných ránech loňského podzimu. Zvolte některý z lehkých a prodyšných materiálů, které nosívají praví gentlemani ve dnech, kdy ostatní převlékají propocené košile a tajně sní o nátělníku.

trofeo-wool_02

 

Ke slovu přichází velmi jemná vlna superfine o nižší gramáži, která má skvělé termoregulační vlastnosti. Ideální jsou také kombinace s lehčími materiály, například vlna s příměsí hedvábí nebo kvalitního lnu.

V naší nabídce najdete materiály předních světových výrobců letních látek, mezi nimiž vyniká Ermenegildo Zegna.

Vybírat můžete hned z několika vzorníků této italské značky:

  • Traveller – Silk 4 Seasons
  • COOL EFFECT SUN REFLECTING
  • I PREZIOSI 15 Milmil 15
  • Trofeo 600 Summer
  • a dalších…
trofeo-wool

Polehku v saku „Light“

Je třeba připomenout, že ani v letních měsících se příliš nehodí nosit pod sakem košili s krátkým rukávem. Každá vrstva navíc se tak počítá, protože čím méně vrstev, tím lepší prodyšnost.

Letní saka jsou vyráběna metodou „Light„, kdy je ze střihu odebrána všechna přebytečná podšívka. V saku tak můžete cítit letní vánky doslova na těle. Navíc jsou použity tenčí „soft“ vycpávky, rovněž kvůli lepší prodyšnosti.

Kvalitní letní sako si tak i přes „odlehčenou“ strukturu drží svůj tvar a poslouží stejně dlouho, jako o klasické.

SS2015_09 SS2015_11

Držte „code“

Letní formální oblékání je vždy trochu na hraně. Pokud se ale chystáte na oficiální akci nebo jednání, rozhodně nedoporučujeme letní dress code podcenit.

Oblek z letních materiálů tak bude nejen onou „vstupenkou“, bez které se neobejdete, zároveň se v něm budete po celou dobu nošení cítit opravdu příjemně.

Zastavte se u nás osobně nebo se objednejte na měření online.

“Nechte se svést lehkostí letních materiálů.”