trenckot

Trench coat, chcete-li počeštěně „trenčkot„, je jedním z nejvýraznějších kousků, jaké může váš šatník obsahovat. Zároveň se jedná o velmi praktickou součást podzimní garderóby.

Jeho hlavní prvky a celkový střih nenahlodal zub času a již více než sto let pomáhá mužům vypadat v podzimních plískanicích k světu. Pojďme se na trenčkot podívat více zblízka.

Kde se vzal tenhle béžový kabát?

Jako mnoho ikonických kousků, i trenčkot má blízko k armádě. Konec konců, „trench“ neznamená nic jiného, než zákop. Své pojmenování si tento nepromokavý, původně béžový nebo khaki kabát vysloužil kvůli oblíbenosti mezi důstojníky britské armády, kteří se v něm proháněli zákopy, snažíce se vyhrát První světovou válku.

Hlavním dodavatelem nebyl nikdo jiný, než Thomas Burberry, který si v roce 1901 nechal patentovat látku zvanou gabardén – vlněnou nebo bavlněnou tkaninu v husté, keprové vazbě – základní stavební kámen pro technicky dokonalý a zároveň stylový vojenský kabát.

Styl je věčný

Trenčkot se z ryze vojenského úboru transformoval do každodenní módy. Jako výrazný a vždy skvěle nositelný oděv byl často „obsazován“ do hlavních rolí hollywoodských trháků, což potvrdilo jeho statut. Deset výrazných knoflíků, výrazný opasek a typické „plápolání“ ve větru má v sobě prostě cosi magického.

Hrdinové filmů jako Snídaně u Tiffanyho, Růžový panter nebo Casablanca museli být oblečeni podle nejvyšších standardů. Rozhodli jsme se tedy zařadit tuto stálici i do našeho portfolia.

Trenčkot je jasnou volbou pro podzimní nebo naopak jarní dny, kdy vlněný kabát je moc hrubý a pouhé sako nechceme vystavovat vlivům počasí. Jinými slovy, teď je ten pravý čas 🙂

Ušijeme vám nádherný trenčkot na míru.

Volit můžete z celé řady úprav:

  • prošívání
  • podšívka
  • knoflíky
  • nárameníky
  • spona u opasku
  • monogram
  • a další, které znáte z našich sak a obleků Made-to-Measure

Zastavte se, nebo si rovnou objednejte měření online 🙂